תבונה תעצב אפליקציה ייעודית לעיריית ירושלים

חברת תבונה נבחרה לעצב אפליקציה ייעודית חדשה לעיריית ירושלים. לעיצוב יהיה אחראי צוות הסטודיו לעיצוב של החברה, והוא ינוהל על ידי רותם רוגובסקי, סמנכ"ל ומנהל חטיבת הניו-מדיה בחברה.

'הפרויקט הירושלמי' הוא חלק מפרויקט של חברת מטרופולי-נט, המספקת פתרונות מחשוב ודיגיטל לרשויות מקומיות, והוא צפוי להיות מאתגר ומורכב במיוחד: ירושלים היא העיר הגדולה בישראל, ומטבע הדברים אפליקציה ייעודית חייבת להיות מתקדמת, מרשימה וייצוגית, עשירה במידע וקלה לניווט.

אתגר עיצובי נוסף העומד בפני מומחי תבונה הוא הצורך לשלב בין שגרה לחירום. ירושלים נהנית משלל פעילויות ואירועים תוססים – הן כאלו המיועדים לתושבי העיר והן כאלו המתאימים לתיירים המבקרים בה – אך בו בזמן היא סובלת ממקרי חירום ברמות שונות, החל מתאונות ואירועים עירוניים (כמו בכל עיר) וכלה באירועי טרור.

האפליקציה החדשה צפויה לתת מענה לכל אחד מהמצבים האלו: במהלך השגרה ניתן יהיה לקבל את כל המידע הרלוונטי לחיי היום-יום: מופעים, טיולים, הצגות, אתרי מורשת ועוד, לצד קשת רחבה של שירותים עירוניים (פניות ציבור, טפסים, מידע מוניציפלי שוטף וכיו"ב). בעתות חירום יהפוך המסך המרכזי לערוץ מידע וסיוע זמין ומיידי ויאפשר לתושבים לעדכן ולהתעדכן בזמן אמת.

מכיוון שהאפליקציה צפויה להיות מקור מידע מרכזי לתושבי העיר ולמבקרים בה, היא מאופיינת ומתוכננת בקפידה רבה – על מנת להבטיח שהשימוש בה יהיה פשוט, אינטואיטיבי ונוח. מומחי ה-UI וה-UX של החברה מעורבים בכל שלב בתהליך, וללא ספק האפליקציה הולכת לקבוע רף חדש בעולם המוניציפלי-דיגיטלי.

"ירושלים מתקדמת לעידן חדש," אומר רותם רוגובסקי, מנהל חטיבת הניו-מדיה בתבונה ומוביל הפרויקט, "היום כולם מבינים שכדי לשמור על קשר רציף עם הגולשים צריך לגרום להם לא רק להיכנס לאפליקציה אלא גם להישאר בה ולהשתמש בה לאורך זמן - וזו בדיוק הסיבה שבחברת מטרופולי-נט, המפתחת את האפליקציה עבור העירייה, החליטו לפנות אלינו: כי עיצוב נכון, חדשני ונקי תורם להצלחת האפליקציה ולהשגת היעדים שהגדירה העירייה".

 

לקבלת כל העידכונים למייל השאירו פרטים

כל הפרטים ישמרו במערכת