פורטל מוזיאונים חדש: מבקרים במוזיאון בלחיצת כפתור

השנה החדשה החלה בניחוח תרבותי של ממש, לאחר שחברת תבונה השלימה פרויקט ייחודי וחינוכי במיוחד – פורטל מוזיאונים מקיף, מתקדם וראשון מסוגו בישראל.

הפורטל עלה לאוויר לאחר כשנתיים של עבודה מאומצת - עבודה שהחלה בעקבות פנייתם של משרד ראש הממשלה ומשרד התרבות בבקשה לבנות פורטל מוזיאונים חדשני ולהפוך את עולם זה לחלק בלתי נפרד מחייהם של הגולשים.

הנחת העבודה שליוותה את תהליך בניית הפורטל הייתה שהאתר חייב להיות ברמה ויזואלית גבוהה במיוחד. במוזיאוני ישראל שמורים פריטים רבים: חפצי מורשת, תרבות ואמנות, פריטי ארכיאולוגיה, מטבעות, מסמכים היסטוריים ועוד - ואם רוצים שהגולשים ייחשפו לשפע הרב וייהנו ממנו, יש להציג את הפריטים באיכות גבוהה ולספק את כל המידע הרלוונטי.

למעשה הפורטל מהווה ארכיון דיגיטלי עשיר המציע חוויית גלישה נעימה במיוחד. בפורטל מרוכז מידע מפורט על למעלה מ-55 מוזיאונים ברחבי הארץ, והוא מאפשר להצליב מידע בין פריטים שונים, לצפות בסרטוני וידאו מעשירים שהותאמו במיוחד לאתר, לגשת מתוך האתר למנוע החיפוש האירופאי הגדול 'אירופיאנה' ולחפש בו מידע, לצפות במידע במספר שפות, לסנן מידע לפי סוג, מקום, תקופה ושדות נוספים ועוד.

כמו כן ניתן לקרוא על למעלה מ-900 תערוכות המוצגות בישראל, כמו גם על תערוכות עבר מפוארות ותערוכות דיגיטליות (תערוכות שנבנו במיוחד באתר). האתר נבנה בצורה רספונסיבית, מה שמאפשר לגולשים לקבל את כל המידע בכל מקום ובכל שעה.

בשל חשיבותו של הפרויקט הקפידו מומחי תבונה לתכנן את האתר כך שיתאים לכולם - חוקרים ותיירים, מטיילים וחובבי היסטוריה, תלמידים ומורים – ואכן, הפידבקים החיוביים שהתקבלו מעידים על נחיצותו של האתר ועל תרומתו לציבור הגולשים.

לצפייה בפורטל: http://museumsinisrael.gov.il/he/Pages/default.aspx

לקבלת כל העידכונים למייל השאירו פרטים

כל הפרטים ישמרו במערכת