על תבונה ונגישות: תבונה פתחה מחלקת נגישות חדשה

גם דיגיטליים, גם חברתיים: בתחילת השנה (ינואר) נפתחה בחטיבת הניו-מדיה שלנו מחלקה חדשה וחשובה מאין כמוה: מחלקת נגישות.

המחלקה נפתחה בעקבות כניסתו לתוקף של חוק נגישות אתרים, הקובע כי כל אתר המספק מידע או שירות במדינת ישראל מחויב לנקוט שורה של צעדים כדי להיות נגיש לציבור בעלי המוגבלויות. מכיוון שהחוק חל על אתרים חדשים וקיימים כאחד, בעלי אתרים רבים מצאו עצמם עומדים בפני אתגר מורכב ולא מוכר - וחברת תבונה החליטה להרים את הכפפה ולסייע להם בתחום חשוב זה.

מחלקת הנגישות פועלת בשלושה מישורים: הנגשת האתר של הארגון והבאתו למצב שבו הוא עומד בדרישות החוק; מתן ייעוץ נגישות לעסקים המעוניינים לבחון את רמת הנגישות של האתר ולקבל הנחיות להנגשתו; הדרכות וימי עיון לארגונים המעוניינים לחשוף את עובדיהם לנושא ולהדריך אותם לגבי שימור הנגישות לאורך זמן.
מאחורי היוזמה להקמת המחלקה עומד רותם רוגובסקי, מנהל חטיבת הניו-מדיה של החברה. "נושא הנגישות הוא חובה על פי חוק, והוא גם חובה מוסרית וחברתית כלפי ציבור הגולשים בעלי המוגבלויות," אמר רותם, "ברגע שהבנו זאת, הכיוון היה ברור: הופכים את נושא הנגישות לחלק בלתי נפרד ממערך השירותים שלנו - ועושים זאת הכי טוב שאפשר".

בראש המחלקה עומד רותם רוגובסקי, והיא פועלת בשיתוף פעולה הדוק ובהנחייתו המקצועית של אלי רונקין, מומחה נגישות מורשה. המחלקה אמונה על הנגשתם של כל האתרים החדשים מבית היוצר של חברת תבונה – ובד בבד היא מלווה ארגונים רבים ופועלת להנגשת האתרים הקיימים שלהם.

לאתר הנגישות: http://negishut.tvuna.co.il/

לקבלת כל העידכונים למייל השאירו פרטים

כל הפרטים ישמרו במערכת