היסטוריה, גרסת העתיד - אתר חדש לפרופ' יובל נח הררי

בחודש שעבר (ספטמבר) עלה לאוויר האתר החדש של פרופ' יובל נח הררי, מחבר רב המכר 'קיצור תולדות האנושות' ומרצה בעל שם מהאוניברסיטה העברית.  

 

האתר החדש של פרופ' הררי הוקם בדגש על יצירת חוויית משתמש מהנה וייחודית. הוא אינטראקטיבי, ידידותי לשימוש ופשוט לניווט - והוא מאפשר לעבור ולשוטט בין מגוון הסרטונים המציגים את עיקרי הפרקים בספרו. האתר נבנה בטכנולוגיית Umbraco, הוא עשיר במידע על מחקריו של פרופ' הררי, והוא מציג את לוח האירועים העתידיים שלו.

 

ההחלטה לבנות אתר חדש הפונה לקהל בין-לאומי נבעה מרצונו של פרופ' הררי להציג את תכניו בצורה נרחבת. מסיבה זו יאפשר האתר כבר בעתיד הקרוב לצפות בתכנים במגוון שפות שונות - בדומה לספרו, שתורגם לעשרות שפות והופץ במדינות רבות בעולם. בנוסף הוחלט שהאתר יהיה רספונסיבי כדי לאפשר לגולשים לצפות בו מכל מקום ובכל מכשיר.  

 

התפיסה האסטרטגית שהנחתה את תהליך בניית האתר הייתה הנגשת המידע האקדמי לעולם הווירטואלי, קרי - הצגת התכנים בצורה הדיגיטלית הטובה ביותר. רותם רוגובסקי, מנהל חטיבת הניו-מדיה בתבונה ומי שפיקח על הפרויקט, היטיב לתאר זאת: "האתגר באתר של פרופ' הררי היה לקחת הרבה מאוד טקסט היסטורי ותכנים עשירים במידע מקצועי - ולהעביר אותם לגולש בדרך הכי מהנה ואינטראקטיבית שאפשר. האתר שבנינו מאפשר גם לכאלו שאינם חובבי קריאה להבין על מה פרופ' הררי מדבר, להתחבר לנושא המרתק של הספר, וכמובן להתעדכן על פועלו ועל אירועים שבהם הוא משתתף".

 

מיום עלייתו לאוויר נרשמו כניסות רבות לאתר. "מדובר בשילוב," אמר רוגובסקי, "בין עולם ההיסטוריה - עולמו של פרופ' הררי - לעולם העתיד, עולם הדיגיטל המתחדש. נפלה בחלקנו הזכות לחבר בין השניים – ולהנגיש את הידע הנרחב של פרופ' הררי גם לכאלו שלא נחשפו אליו עד כה. דבר אחד בטוח: הודות לעולם הניו-מדיה וליכולות שלו, ההיסטוריה צועדת קדימה ולא נשארת מאחור".

 

לקבלת כל העידכונים למייל השאירו פרטים

כל הפרטים ישמרו במערכת