Umbraco, סיפור אהבה: למה מפתחים אוהבים לעבוד איתה?

ברגעים אלו ממש, בזמן שאתם קוראים את השורות הללו, 225 אלף (!) מפתחים ברחבי העולם יושבים מול המחשב שלהם, מלהטטים בידיהם ב-Umbraco שמולם ומפתחים אתר חדש. מערכת ה-Umbraco, כפי שבוודאי הבנתם, זוכה לפופולריות רבה – וזה הזמן שלנו להבין את מה שכה רבים כבר הבינו. 

אז מה גורם למערכת ניהול התוכן הזו להיות כה אטרקטיבית? מה הופך את הבחירה בה לטבעית עבור מפתחים רבים? אילו תכונות יקרות ערך היא מציעה, והאם זה מתאים גם לכם? בואו לגלות.

ראשית - הצצה למערכת

אם עדיין לא נחשפתם אליה, זה בהחלט הזמן: Umbraco היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, המאפשרת הקמה של אתרי תדמית, מידע, גלריות, קטלוגים ו-E-Commerce. היא מצוידת ברמת אבטחה גבוהה ובגמישות מרבית, וחברות רבות בעולם – וביניהן גם מותג הרטבים Heinz, חברת ההפקות הענקית Warner Bros, מגזין האופנה הנחשב Vogue ועוד - פיתחו את אתרי האינטרנט שלהן בעזרתה.
כעת, בלי הקדמות נוספות, קבלו כמה סיבות מרכזיות שהופכות את Umbraco לחברתם הטובה ביותר של מפתחים רבים.

גמישות

קוד המקור של Umbraco זמין בחינם בתוכנת GitHub (שירות אחסון ותוכנה לניהול גרסאות מבוססת רשת) וברישיון MIT. המשמעות היא אחת: מפתחים מקבלים לידיהם גמישות אין-סופית ליצירת ממשקי אינטרנט מורכבים ופשוטים כאחד.
בין אם הם נדרשים לבנות אתר סבוך הכולל לשוניות רבות, טקסטים מרובים, תמונות וסרטונים, ובין אם מדובר באתר פשוט להפליא – Umbraco יודעת 'להכיל' את הפרויקט המבוקש ולגרום למפתח ליהנות מממשק ידידותי, גמיש ומהיר. אין צורך ללמוד שפות קידוד חדשות או תבניות סבוכות, שכן Umbraco מבוססת על C# , JavaScriptו-Razor.

פשטות

מערכת ה-Umbraco יודעת שכדי ליצור ממשק מתאים הן עבור מפתחי-על והן עבור מפתחים מתחילים, היא חייבת להיות פשוטה ואינטואיטיבית. הודות לכך המפתחים הוותיקים יחסכו זמן יקר על כתיבת קוד מורכב, ואילו המתחילים ייהנו מהתחלה טובה ומהירה לקריירה – וכולם מרוויחים.
בהקשר הזה חשוב לציין: אף על פי ש- Umbracoמכוונת לפשטות, אין זה אומר שהמשתמשים בה מקבלים מוצר בסיסי. להפך: המערכת עוצמתית לצד היותה קלה לשימוש. היא מצוידת בשלל תכונות חשובות כמו זיכרון מטמון מובנה, ממשקי גיבוי הניתנים להתאמה אישית, תמיכה במאפייני חיפוש רב-לשוניים ועוד. בנוסף, המערכת עוברת עדכונים שוטפים כדי להבטיח שימוש בממשק טכנולוגי מודרני ועדכני.

אינטגרציה

הודות לממשקי ה-API הפתוחים, Umbraco מאפשרת למשתמשים בה ליהנות מאינטגרציה מלאה בין הפרויקט לבין זרועות דיגיטליות נוספות. מעוניינים לשלב את האתר עם פלטפורמת מסחר אלקטרוני קיימת? בקלות! תוכנת ה-CRM של הלקוח נדרשת לעבוד באותו הממשק עם אתר התדמית? יש לכם את זה! בקיצור, ה-Umbraco מתממשקת בקלות עם מערכות קיימות אחרות והופכת את ההתנהלות להרבה יותר קלה ונוחה.

תמיכה טכנית

כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, מפתחים (ותיקים וצעירים כאחד) זקוקים לתמיכה מקצועית ולקהילה תומכת – ו-Umbraco מציעה את שתיהן. צוות המפתחים ב-Umbraco מקצועי ומיומן מאוד, והוא מעניק למפתחים הנחיות ומענה מקצועי בעת הצורך. בנוסף, מלבד המענה האנושי הפלטפורמה מספקת גם גישה למדריכים מקצועיים ומקוונים.

קהילה

לצד התמיכה הרשמית, ל- Umbraco יש קהילת משתמשים ידידותית וחמה, ובה חברים מפתחים מכל רחבי העולם. כך, לדוגמה, כשמפתחים זקוקים לתוסף כלשהו או לתכונה מסוימת שאינה חלק מהמערכת שברשותם, סביר להניח שלחברי הקהילה יהיה מענה מתאים עבורם – פשוט כי הם עשו זאת לפניהם, והם מצוידים בתכונות ובתוספי Umbraco מוכנים לשימוש, ללא צורך לבנות אותם מאפס.

כמו בכל קהילה, גם בקהילת האומברקו חבר מביא חבר – ונראה שסיפור האהבה הזה הולך להמשיך לפרוח, לצמוח, לחבר בין המערכת למפתחים ממדינות שונות, וכמובן לייצר עוד המון אתרים חדשים.

תגובות