מה, איך עושים את זה? - הפיצ'רים של פייסבוק שכדאי להכיר

מה לא עשינו בפייסבוק? העלינו, פרסמנו, תזמנו, שיתפנו, חסמנו, הגדרנו – ועדיין, משתמשים רבים אינם מכירים את כל הפיצ'רים שפייסבוק מציעה. הרשת החברתית הנפוצה בעולם מוסיפה פיצ'רים ומעדכנת את היכולות שלה בקצב מסחרר - וכדי שלא תגידו 'לא ידענו' ריכזנו עבורכם חמישה טיפים מגניבים ומועילים במיוחד:

 

עריכת קישורים כשמצרפים קישור לפוסט, הקישור הופך אוטומטית לתמונה הכוללת גם כותרת וכותרת משנה. תוכן זה (המלל והתמונה) נקבע על ידי עורכי האתר המקורי, ולרוב הוא מוצג בשפה שאינה מתאימה לשפת הפייסבוק.

אך יש פתרון שלא כולם מכירים: ניתן לשנות את הטקסט. לוחצים עליו – וכותבים כל מה שמתחשק. בדפים עסקיים ניתן לשנות גם את התמונה: לוחצים  Upload Image ומעלים את התמונה הרצויה – עדיף, כמובן, שתהיה באיכות גבוהה.

 

חיפוש חכם בפייסבוק - שורת החיפוש של פייסבוק כבר מזמן אינה עוצרת רק בחיפוש אנשים, קבוצות או דפים. היום ניתן להזין בה שאילתות שלמות ולהיעזר בה לקידום הדף שלכם ולהשגת מידע על הגולשים ועל קהל היעד.

איך עושים זאת? פשוט מאוד: נסחו בשורת החיפוש את השאלה הרצויה. לדוגמה, השאלהlike  Pages people who like Tvuna מאפשרת לכם לקבל את רשימת העמודים שחברי העמוד שלכם אהבו. 

 fb1.jpg

 

דוגמה נוספת: אם תכתבו את השאילתה People who like Tvuna, תוכלו לקבל את רשימת האנשים שעשו לייק לעמוד. כך גם אפשר לברר מי החברים שלהם, מי עובד ליד משרדי תבונה וכל מידע אחר...

 

fb2.jpg

 

במישור האישי, אפשר לשאול את פייסבוק על אדם מסוים: אילו דפים הוא אוהד, מי החברים שלו, אילו תמונות הוא פרסם ועוד. תופתעו לגלות כי אם תחפשו Photos of… תוכלו לצפות בתמונות של אדם מסוים, גם אם אינכם חברים ואף אם הפרופיל שלו נעול בפניכם.
חשוב לציין: השירות אינו פועל בגרסה העברית של פייסבוק.

 

וואטסאפ, מאחוריך – מי שעיקר עיסוקו במדיות החברתיות יודע: חלק ניכר מהשיח עם הלקוחות ועם הגולשים מתנהל בפייסבוק. מה שלא כולם יודעים הוא שפיצ'ר השיחות המשותפות עבר לאחרונה שדרוג, וכעת ניתן לתת שם לקבוצת השיחה ולהוסיף לה תמונה. בניית קבוצות שיחה מסודרות הכוללות שם ותמונה הופכת את השיחה למקצועית יותר ומשווה לה נופך רשמי ופחות חברי.

כדי לעשות זאת יש להגדיר הודעה חדשה, להוסיף לה את המשתמשים הרצויים שעמם אנו רוצים ליצור קשר, להיכנס להגדרות השיחה - ושם אפשר לשנות את השם ולהוסיף תמונה בקלות ובמהירות.

 

fb3.jpg

 

קבלת התראות - יש דף שמעניין אתכם במיוחד? יש מישהו שהייתם רוצים לעקוב אחריו בזמן אמת? לא חייבים להיות און-ליין כל היום או לקוות שפוסטים יהיו ויראליים דיים כדי שיופיעו אצלכם בפיד.

פייסבוק מאפשרת לכם לקבל התראות לפי בקשתכם. בכל דף עסקי יש כפתור Like (שבו עשיתם לייק לעמוד)- לחצו עליו ובחרו באפשרות לקבל התראות.

 

fb.jpg

 

פרטיות סטטוסים, הדור הבא - ניתן לקבוע מראש מי ייחשף לפוסטים בפרופיל האישי שלכם. מעבר להגדרת Public המוכרת, ההופכת את הסטטוס לגלוי לכל משתמשי הפייסבוק, או להגדרת Friends, המייעדת את הסטטוס רק לחבריכם, אפשר גם להגדיר הגדרות מורכבות יותר.

פייסבוק מאפשרת להעלות סטטוסים ותמונות המיועדים רק לעיני אנשים מסוימים, או לחילופין - סטטוסים שחלק מחבריכם לא יוכלו לראות. מארגנים מסיבת הפתעה לחבר? אפשר להגדיר שהסטטוס לא יופיע אצלו. מעלים תמונות מביכות עם כמה חברים? אפשר להחליט שרק החברים המצולמים יוכלו לצפות בתמונות ולהגיב להן.

איך עושים זאת? לפני שאתם מפרסמים את הסטטוס לחצו על המשבצת הסמוכה למשבצת ה-Post וסמנו 'אפשרויות נוספות'. שם תוכלו להגדיר מי יצפה בסטטוס, או לחלופין למי הסטטוס אינו מיועד.

fb5.jpg

פייסבוק מן הסתם תמשיך לחדש ולהתחדש גם בעתיד, ועד אז - זה הזמן להתחבר, להתנסות ו'לשחק' עם הפיצ'רים. בהצלחה!

 

תגובות