גיגול תעשייתי: האפליקציות של גוגל שהופכות את החיים לקלים יותר

נמאס לכם שהמחשב שלכם קורס מאין-ספור תמונות וקבצים? רוצים לערוך מסמכים גם מהטלפון הנייד? בא לכם לנהל שיחות וידאו באיכות גבוהה? הגיע הזמן להכיר מחדש חברה ותיקה: גוגל. גוגל היא מזמן לא רק מנוע חיפוש נוח או שירות דוא"ל נפוץ. החברה, השומרת כל הזמן על חדשנות (כדי שהמתחרה הכחולה שלה, פייסבוק, לא תעקוף בסיבוב...) מציעה ללא הרף אפליקציות חדשות ותוכנות שימושיות לבית ולמשרד - הנה שלוש מהן שכדאי להכיר ולשלב בעבודה היום-יומית:

Google Drive - משאירים את הלפטופ ואת הדיסק-און-קי בבית: שירות גוגל דרייב מציע את כל התוכנות הפופולריות של מיקרוסופט אופיס, בהבדל קטן: שימוש חינמי ומכל מקום. מדובר בתוכנות משרדיות המזכירות מאוד את Word, Power Point ו-Excel, ואליהן נוספות גם אפליקציה נוחה לעריכת סקרים ושאלונים וכן תוכנה לעיצוב תמונות. את כל הקבצים השמורים בגוגל דרייב ניתן להוריד למחשב שלכם ולשמור אותם כקבצים רגילים של אופיס.

למה עוד כדאי לעבור לגוגל דרייב? כי הוא מאפשר לכם לפתוח את הקבצים שלכם מכל מקום - כל הזמן. הקבצים מוגנים בסיסמת הדוא"ל שלכם, והם ניתנים לעריכה בטלפונים ניידים או בכל מחשב המחובר לאינטרנט. בנוסף, היתרון הגדול הוא היכולת לשתף את אותו מסמך עם אנשים אחרים. כך אפשר לעבוד בצוות על אותו קובץ ולראות מי כותב מה - ללא הצורך לשלוח כל הזמן בדוא"ל את הקובץ המעודכן האחרון.

Google Alerts - נשארים מעודכנים בנושאים החשובים: בעלי עסקים רבים מעוניינים להכיר כל ידיעה וכל אייטם המתפרסמים עליהם, על לקוחותיהם או על המתחרים שלהם. גוגל סיפקה מענה מצוין והשיקה כלי נוח וגמיש במיוחד, המציג את כל האזכורים המבוקשים בלחיצת כפתור. מדובר בכלי חיפוש חכם ש'רץ' ברשת ומחפש את האזכורים האחרונים של מילות החיפוש שהגדרתם. כלי זה מאפשר לקבוע מתי לקבל לדוא"ל את ההתראות (ברגע הפרסום עצמו או במרוכז אחת ליום או לשבוע), באילו מקורות לחפש ואפילו באיזו מדינה או שפה. כך תוכלו לקבל לתיבה האישית שלכם את הקישורים שבהם אוזכרו תחומי העניין שלכם ולהישאר מעודכנים כל הזמן.

Google Hangout השירות שהשאיר את סקייפ מאחור: אפליקציה זו היא התוכנה התקשורתית ביותר של גוגל, שכן היא מאפשרת לנהל שיחות וידאו מרובות משתתפים בצורה נוחה וללא צורך לקנות ציוד נלווה. כל שיחה ב'גוגל הנג-אאוט' מכילה עד תשעה משתתפים פעילים, ובנוסף ניתן להכניס לשיחה 'שומעים חופשיים' ללא הגבלה. אפליקציה זו מאפשרת למעשה לנהל דיונים מהמחשבים האישיים ללא צורך בחדרי ישיבות. אגב, האפליקציה נפוצה מאוד בארה"ב - וגם ברק אובמה השתמש בה כדי לענות לשאלות גולשים... תכונה נוספת של האפליקציה מאפשרת לשתף מסך עם אדם אחר ולהציג לו בדיוק מה שאתם רואים - ללא צורך בשליחת צילומי מסך או בהעלאת קבצים.

נשמע טוב... אבל איך מתחילים להשתמש בהן? ניחשתם נכון: כל מה שצריך הוא לפתוח חשבון
Gmail פעיל – ודרכו גוגל תזהה אתכם ותיתן לכם גישה אליהן (ואל שלל יישומים נוספים: יו-טיוב, גוגל מפות, גוגל פלוס ועוד).
בקיצור – זה הזמן לגגל ולגלגל את המשרד שלכם עוד כמה צעדים לעבר העתיד... בהצלחה!   

תגובות