בראש פתוח - כל מה שרציתם לדעת על קוד פתוח ו-UMBRACO

החלטתם לבנות אתר חדש? מעולה. האתר הוא כרטיס הביקור הדיגיטלי שלכם, והוא הדרך שלכם ליצור נוכחות נכונה במרחבי הרשת. אבל בדרך לשם צריך לעבור כמה תחנות: תכנון האתר, אפיון שלו, עיצוב - וכמובן בחירה נכונה של פלטפורמת הפיתוח ומערכת הניהול.


כשמדברים על מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, מתכוונים לתוכנה שקוד המקור שלה נגיש לכולם וחופשי לשימוש, לצפייה, לעריכת שינויים ולהפצה. הרעיון העומד מאחורי הקוד הפתוח הוא שיתופיות - הנכונות לחלוק את קוד המערכת ולהפוך אותו לנחלת הכלל.


קוד פתוח – ניחשתם נכון – הוא ההפך מקוד סגור, המזוהה על פי רוב עם יצרניות התוכנה הגדולות. בניגוד לקוד הסגור (דוגמת זה של Windows), שעליו נאלצים מתכנתי אתרים לשלם לא מעט, הקוד הפתוח מאפיין מערכות זולות יותר, לעתים אפילו חינמיות. השימוש בקוד פתוח מוריד עלויות פיתוח בצורה ניכרת, וכתוצאה מכך יכולה חברת בניית האתרים להשקיע יותר משאבים בעיצוב האתר ובהתאמתו לצורכי הלקוח.


ברמת מנהלי האתר, היתרון האמיתי של מערכת שפותחה בקוד פתוח הוא בחיסכון לטווח ארוך: ארגונים שהאתר שלהם פותח בקוד פתוח אינם חייבים להמשיך לשלם לחברת בניית האתרים על תחזוקת האתר ועל עדכונו השוטף. השלב הראשון, הפיתוח, נעשה על ידי מתכנתים, אולם המערכת מאפשרת ללקוח לעדכן את התוכן שלו בעצמו, לבנות דפים חדשים באתר ולערוך את הקיימים - בלי להיעזר במפתחי האתר וללא תלות במעצב הראשוני, מה שמוזיל מאוד את השימוש במערכת לטווח הרחוק.


אחת ממערכות הקוד הפתוח הקיימות כיום היא ה-UMBRACO, כוכב עולה בשמי האינטרנט. האומברקו שימשה עד כה לבניית למעלה מ-200 אלף אתרים ברחבי העולם, וללא ספק – היא בת בית גם אצלנו בתבונה. מדובר במערכת גמישה ונוחה מאוד לתפעול, המאפשרת לעצב עיצובים חדשניים ומקוריים ולבנות תפריטים חכמים בלי שהלקוח המעדכן אותה יהיה חייב לדעת תכנות מכל סוג.


למי UMBRACO מתאימה?

המערכת מתאימה לארגונים ולעסקים המעוניינים לבנות אתר במהירות. בין אם מדובר באתרי תדמית, בין אם באתרי תוכן ובין אם באתרי גלריות וקטלוגים, פיתוח באומברקו מאפשר להעלות אתר חדש לאוויר תוך שבועות ספורים ואף תוך מספר ימים, בלי לפגוע באיכות האתר. המערכת נוחה לשימוש ולהזנת תכנים, מה שהופך את עבודתו של מנהל האתר בארגון לפשוטה יותר, קלה יותר ופחות חשופה לטעויות ולסיבוכים.


אומברקו והנוכחות ברשת

אחד מיתרונותיה של ה-UMBRACO הוא באפשרות ליצור ממשק נוח לניהול ערוצי מדיה מתקדמים, רשתות חברתיות וכמובן וידאו ותמונות. האומברקו מאפשרת לחבר את האתר שלכם לכל רשת שתבחרו ולבצע אינטגרציה ביניהם - כדי שהגולשים שלכם יוכלו לא רק לשוטט באתר אלא גם לצפות בתכנים חיצוניים, לעשות לייק לדף הפייסבוק שלכם ולקיים אתכם תקשורת ישירה.
יתרון נוסף הוא שמערכת ה-UMBRACO מותאמת SEO. על ידי הזנה נכונה של תכנים והשתלת קישורים באתר ניתן לשפר את האופטימיזציה שלו ולהגדיל עוד יותר את כמות ההופעות והאזכורים של האתר במנועי החיפוש.

 

בדרך לאתר, רוצים לדעת עוד על UMBRACO? דברו אתנו!

תגובות