על Crazy Egg וניתוח התנהגות גולשים

מה אם נגיד לכם שלא רק הגולשים רואים את האתר שלכם - גם האתר שלכם יכול לראות אותם?
אם זה נשמע לכם מופרך, הגיע הזמן להכיר את
Crazy Egg - מערכת חדשנית ו'חכמה' למעקב אחר התנהגות גולשים. מערכת ה-Crazy Egg אמנם נמצאת בצעדיה הראשונים כאן בישראל, אך בעולם היא כבר מוכרת וידועה, ולמעלה מ-200 אלף עסקים כבר עושים בה שימוש ופועלים בהתאם לנתונים שהיא מציגה.

מהי ה-Crazy Egg?

במילים פשוטות, ה-Crazy Egg היא מערכת מתקדמת לניתוח התנהגות גולשים, המשלימה את הכלים המוכרים והמסורתיים (דוגמת Google Analytics) ומספקת מידע מדויק ועדכני על 'הנקודות החמות' באתר.

עם יכולת לעקוב אחר תנועות העיניים של הגולשים, ה-Crazy Egg מאפשרת לכם לזהות את 'הנקודות החמות' באתר, קרי את האזורים שעניינו את הגולשים יותר מכול, ולדעת בדיוק מה מעניין אותם ומה פחות. בצורה זו תוכלו להחליט איפה נכון להשקיע יותר בתוכן, איפה התוכן לא באמת מעניין את הגולשים ואיזה תוכן כדאי להציף גם באזורים אחרים באתר.

egg_small.jpg

 

מדוע צריך את זה?

היכולת לנתח את התנהגות הגולשים ולהבין את החיבור שלהם לאתר הופכת את האתר ליעיל ושימושי יותר. אם לדוגמה אתם מגלים כי בחלק כלשהו של האתר שלכם אין מבקרים, ניתן להסיט לאזור זה את תשומת לבם של הגולשים באמצעות שינויים גרפיים, שינויים טקסטואליים או שינויים של מיקום האלמנטים.  

אפשרות נוספת היא לדגום את הביקורים באתר, להשוות כניסות לאתר לפי פילוח של זמנים ושל קהלי היעד – וכך להכיר טוב יותר את הגולשים ואת הרגלי הגלישה שלהם.

כמו כן, על פי ניתוח 'הנקודות החמות' של האתר תוכלו לראות אם הגולשים שלכם אכן משוטטים בדפי האתר על פי תבנית ה-F המוכרת (התבנית שבה סורקים גולשים את דפי האתר), או שהם בוחרים לצפות דווקא באזורים ספציפיים - ובהתאם לתוצאות תוכלו לדעת היכן למקם אלמנטים חשובים. כך תוכלו ליצור אתר עם זרימה טבעית יותר ו'להניח' במקומות הנכונים את התוכן שהגולשים שלכם מחפשים.

יישום חשוב נוסףשל מערכת Crazy Egg מאפשר לכם לייצר 'מפות גלילה' – מפות נתונים המראות לכם בצורה מדויקת איזה תוכן שלכם מקבל חשיפה גדולה יותר מתוכן אחר באתר.

מסטטי לדינמי

המשמעות של מערכת כזו היא שהאתר שלכם הופך להיות אתר 'חי', אתר שיודע להתעדכן ולהשתנות בזמן אמת. בניתם אתר והעליתם אליו תוכן איכותי? כשהמידע יפסיק להיות רלוונטי ופחות גולשים יצפו בו, המערכת תתריע על כך – ואתם תוכלו לבצע את השינויים הנדרשים ולהעלות תוכן חדש ומעניין. ובקיצור: ביצה אחת – והאתר שלכם נשאר תמיד 'חם', דינמי ורלוונטי.

http://www.crazyegg.com

תגובות